تبلیغات
یاران ولایت - خیانتی به نام کمیتة صیانت از آراء Or, in its own meta tag
 
یاران ولایت
درباره وبلاگ


به حول و قوه الهی، تلاش در گام نهادن در راستای ولایت، و پیروی از امام خامنه ای، و مقابله با حربه های نرم و مخملین دشمنان، برای پاسداشت ارزشهای الماس گونه نظام و انقلاب دست به قلم شده ایم.

مدیر وبلاگ : ولایت پیشه
مطالب اخیر
نویسندگان
خیانتی به نام کمیتة صیانت از آراء

کمیتة صیانت از آراء، واژه­ای است منحوس، که در تاریخ و اذهان مردم، به عنوان نمود همسویی برخی افراد داخل نظام برای همگامی با اهداف دشمنان نظام نقش بسته است. عنوان این کمیتة منحوس را در ایام انتخابات ریاست جمهوری سال 88 از طرف مدیران عیان فتنه(میرحسین موسوی، کروبی و خاتمی) و همچنین نفرات کلیدی پس پردة فتنه(رفسنجانی، مهدی هاشمی، فائزه هاشمی، محتشمی پور، موسوی خوئینی­ها، تاجزاده و...) شاهد نقل و نشر آن بودیم.

چرایی تئوری کمیتة صیانت از آراء در هم­محورسازی اصلاحات و کارگزاران

با واکاوی جریان انقلاب­های رنگی در منطقه، و سابقة نفرات دخیل در جریان فتنه بوضوح می­توان به ماهیت شعارهایی با محوریت نقض صحت انتخابات پی برد. ماهیتی که در راستای ایجاد زمینة مناسب برای آشوب، اغتشاش و در نهایت براندازی نظام و انقلاب، شکل گرفت.

برای اعضای فتنه(رفسنجانی، موسوی، کروبی، خاتمی و...) نقض صحت انتخابات برای خروج از فاز جهش­های نرم به سمت شکل­گیری کنش­های براندازانة مد نظرشان، بسیار حائض اهمیت بود. به همین دلیل بود که از 6 ماه قبل از شروع قانونی فضای انتخاباتی کشور و برخلاف هشدارهای مقم معظم رهبری در مورد عدم شروع زودهنگام فضای انتخاباتی، سخن از نقض انتخابات زده شد.

اولین بار محتشمی پور بود که عنوان کمیتة صیانت از آراء را نقل محافل رسانه­ای جریان فتنه نمود و پس از آن با حضور برخی اهالی فتنه نظیر هاشمی رفسنجانی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی در عرصة سخن­پراکنی با محوریت ایحاد شبهه در صحت و همچنین زیر سوال بردن قانون و عدالت نظام تلاش خود را  برای تشکیک فضای عمومی کشور آغاز کردند.

نقش ویژة رفسنجانی در خیانت به انقلاب، مقام معظم رهبری، مردم و قانون

نخستین ورود آقای رفسنجانی را به موضوع تقلب، همانند بسیاری از مواضع خبرساز وی باید در تریبون نماز جمعه ردیابی کرد. در پاییز سال 1387 و در زمانی که چندین ماه تا گرم شدن تنور تبلیغات انتخاباتی مانده بود، وی دست به‌کار شد و در سخنانی که هیچ مناسبتی برای آن وجود نداشت، از لزوم «صیانت از آرای» مردم و اهمیت آن سخن گفت. هرچند این سخنان با بی‌توجهی بخشی از سیاسیون همراه شد اما اصرار ‌رفسنجانی بر طرح این موضوع از تریبون‌های مهم، بسیاری را به تأمل واداشت. وی در همایش جنجالی 30 سال قانونگذاری که با حضور برخی چهره‌های مطرح اپوزیسیون برگزار شد، دیگر بار کوشید تا توجه افکار عمومی را به سوی ایده تقلب هدایت کند.

 

 رفسنجانی در بخشی از سخنانش در این باره گفت: اگر مردم احساس کنند رأی‌شان در سرنوشت آنان بی‌اثر است و متولیانی پیدا شوند که رأی آنها را هر جوری که می‌خواهند، بخوانند آنگاه دلسرد می‌شوند! چون مردم مسلمان‌اند و هیچ‌وقت به کشور خیانت نمی‌کنند. این سخنان در شرایطی بیان شد که درست 6 ماه و 10روز تا انتخابات 22 خرداد، فاصله بود. پس از این سخنان ستادهای انتخاباتی نزدیک به هاشمی رفسنجانی کمیتة صیانت از آراء را تأسیس کردند و در حجم وسیعی در سلامت انتخابات دهم ریاست‌جمهوری شبهه‌افکنی می‌کردند.

 اما اولین هشدار دربارة شبهه‌افکنی در سلامت انتخابات را رهبر معظم انقلاب در نخستین روز سال 88 و در جمع پرشکوه زائران امام رضا(ع) دادند. ایشان با انتقاد از برخی که بیهوده تلاش می‌کنند از هم اکنون انتخابات 22 خرداد ریاست‌جمهوری را در ذهن مردم خدشه‌دار کنند، فرمودند: تاکنون حدود 30 انتخابات در کشور برگزار شده و مسئولان وقت رسماً سلامت و صحت انتخابات را تضمین کرده‌اند و به‌همین علت مردم تحت تأثیر حرف‌هایی که تلاش می‌کنند انتخابات ریاست‌جمهوری را از هم‌اکنون متزلزل و خدشه‌دار جلوه دهند، قرار نمی‌گیرند.

 هفت روز پس از سخنان مهم رهبر معظم انقلاب، تریبون نماز جمعة تهران، بار دیگر در اختیار رفسنجانی قرار گرفت. گرچه انتظار می‌رفت که وی در همراهی با بیانات رهبر معظم انقلاب، بر صحت انتخابات و اطمینان‌دهی به مردم سخن بگوید اما وی حتی تأکیدات رهبر معظم انقلاب را در جهت رویکرد سابق خود تفسیر کرد: «مردم باید اطمینان داشته باشند که همان رأیی که می‌دهند اثر خود را می‌گذارد».

 این سخنان با مانور ویژه جریان اصلاحات و رسانه‌های خارجی حامی آنان هم همراه بود. شاید به‌همین دلیل بود که دو روز بعد یعنی نهم اردیبهشت، این موضوع در محورهای سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع پرستاران، معلمان و کارگران قرار گرفت. البته این بار آدرس‌هایی که ایشان دادند به مراتب دقیق‌تر از گذشته بود. مقام معظم رهبری مخاطبِ سخنانشان را «برخی دوستان بی‌انصاف» نام گذاشتند و فرمودند:

 «با حضور پرانگیزه‌ی مردم همواره انتخاباتی سالم، متقن و خوبی در ایران برگزار شده اما متأسفانه برخی دوستان بی‌انصاف و کسانی که جزو ملت هستند و توقع دارند مردم به آنها توجه کنند با ناسپاسی علیه ملت حرف می‌زنند و با تکرار حرف دروغ دشمن، سلامت انتخابات را زیر سؤال می‌برند».

رهبر معظم انقلاب اسلامی، سلامت همه‌ی انتخابات گذشته را نتیجه‌ی زحمات مسئولان و ملت برشمردند و افزودند:

 «در یکی دو انتخابات، شبهاتی برای عده‌ای پیش آمده بود اما تحقیق و بررسی دقیق نشان داد که خدشه‌ای به آن انتخابات هم وارد نیست. مکرر اتفاق افتاده است که نتیجة انتخابات به ضرر جناحی که روی کار بوده تمام شده است پس چگونه ممکن است کسی انتخابات در ایران را زیر سؤال ببرد».

 

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین تلاش‌های محافل غربی و صهیونیستی را دربارة القای موضوع تقلب مورد اشاره قرار دادند و با تأکید بر نقش تعیین‌کنندة رأی و ارادة مردم در قانون اساسی برای انتخاب مستقیم یا غیرمستقیم همة مسئولان کشور، خاطرنشان کردند:

 «این روند در تمامی 30 سال اخیر با قوت و قدرت ادامه یافته اما دشمنانی که منافع نامشروع آنان در ایران قطع شده‌است با نادیده‌گرفتن یا انکار پدیده‌ی مبارک و باارزش حضور مردم در مدیریت کشور همواره تلاش کرده‌اند به انتخابات ایران خدشه وارد کنند».

 با این حال آقای هاشمی‌رفسنجانی روز چهارم اردیبهشت ماه، باز هم تریبون نماز جمعه را به‌عنوان محل اصرار بر ایده تقلب قرار داد. سخنان رئیس مجمع تشخیص این بار از مرز شبهه و تردیدافکنی گذشت و بدون توجه به گفته‌های وزیر کشور، به عرصه‌ی «تضمین‌خواهی» از مجریان انتخابات رسید. وی انتخابات دهم ریاست‌جمهوری را مهم‌ترین مسئلة پیش روی کشور دانست و گفت:‌

«مسئولان باید سلامت انتخابات را برای جامعه تضمین کنند تا مردم با خیال راحت پای صندوق‌های رأی حضور داشته‌باشند و این اطمینان دادن یک ضرورت است».

مفاسد حاضر در پس پردة شوم کمیتة صیانت از آراء

در میان اعضای اصلی کمیته صیانت از آراء اگرچه در اوایل، سخنی از رفسنجانی نبود و تنها از علی­اکبر محتشمی‌پور به‌عنوان نمایندة میرحسین موسوی و مرتضی الویری به‌عنوان نمایندة مهدی کروبی و چند تن دیگر از اصلاح‌طلبان نام برده می‌شد اما بر پایة خبری که همان زمان رسانه‌ای شد، رئیس مجمع تشخیص در آن یک نمایندة تام‌الاختیار داشت. بر این اساس مهدی هاشمی از طرف پدر در جلسه‌ای که درخصوص بررسی وضعیت نامزدها و فضای انتخاباتی برگزار شده، حضور یافت. او در این جلسه که میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی نیز در آن حضور داشتند، به‌عنوان نمایندة تام‌الاختیار‌ پدر به عضویت «کمیتة مشترک صیانت از آراء» درآمد. به موازات انتشار این خبرها، سران اصلاحات هم ضمن شبهه‌پراکنی دربارة صحت انتخابات، حتی از لزوم حمایت ناظران و مجریان انتخابات از این کمیتة غیرقانونی سخن گفتند.

هاشمی رفسنجانی بعدها حضور مهدی هاشمی در کمیته صیانت از آراء را تأیید کرد و گفت: مهدی به دلیل تجربه‌ای که در انتخابات خبرگان رهبری در سال 85 داشته، به کمیته صیانت از آراء کمک کرده است. بعدها اسنادی که دفتر مهدی هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد کشف شد نشان داد که شبهه تقلب در اتاق فکر مهدی هاشمی طراحی شده است و مسائلی همچون یک دست بودن شورای نگهبان و وزارت کشور و تأثیرش در انتخابات ناسالم از طراحی‌های مهدی هاشمی بوده است.

تئوری صیانت از آراء خیانت آشکار فتنه­جویان برای بسترسازی انقلاب نرم

تئوری کمیتة صیانت از آراء که از سوی سران آشکار و پنهان فتنه ایجاد و مدیریت شد، سندی در پروندة خیانت آنان است که هدف دیکته شده به جریان فتنه، یعنی ایجاد انقلاب نرم در گام نخست، و آغاز تحرکات براندازانه در گام نهایی، در آن بوضوح مشهود است.

حال جای دارد به سران محصور و غیرمحصور فتنه، در قالب هشداری جدی بیان شود، که نظام و مردم، بسیار صبورانه نسبت به تحرکات شما اقدام کردند و در گام به گام ردپای پلیدتان بسیار با صعة صدر رفتار شد. در این زمان، یعنی ایام نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری سال 92، برای شما بهترین عمل است، اگر به دامان انقلاب و نظام بازگردید و به فرامین ولایی ولایت(مقام معظم رهبری) گوش فرادهید، چراکه این بار ملت تاب بی­حرمتی شما را ندارند.نوع مطلب : فتنه، سیاست داخلی، 
برچسب ها : چرایی تئوری کمیتة صیانت از آراء در هم¬محورسازی اصلاحات و کارگزاران، مفاسد حاضر در پس پردة شوم کمیتة صیانت از آراء، خیانتی به نام کمیتة صیانت از آراء، کمیته صیانت از آراء، فتنه 88 و کمیته صیانت از آراء، خیانت هاشمی رفسنجانی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 28 شهریور 1396 02:13 ق.ظ
I do not even know the way I stopped up right here, however I believed this publish was once great.
I do not recognize who you're however definitely you're going to a well-known blogger
for those who are not already. Cheers!
یکشنبه 15 مرداد 1396 06:37 ب.ظ
Thank you for another magnificent post. The place else may just anyone get
that kind of info in such a perfect way of
writing? I've a presentation subsequent week, and
I'm at the search for such info.
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:51 ب.ظ
Hey! I could have sworn I've been to this blog before
but after browsing through some of the post I realized it's new to me.

Nonetheless, I'm definitely glad I found it and
I'll be bookmarking and checking back often!
جمعه 31 خرداد 1392 04:54 ب.ظ
تو از سیاست هیچی نمی فهمی فقط فکرت بسته است و به حرف بقیه اعتماد می کنی و سریع قبول . تو رو خدا تو وبلاگت حرف های الکی نزن اقای ولایت پیشه . پیش مردم مسئولی . اگر یکی از انها اشتباه باشه
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 10:56 ب.ظ
خیلی بچه گانه فکر میکنی
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1392 07:00 ب.ظ
سلام با ذكر یا زهرا به وبلاك من سرى بزنید، با ‏up‏ جدید.
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 12:13 ب.ظ
سلام مطلب شما در تارنمای کاوش پرس در بخش وبلاگ شاخه سیاست قرار گرفت.
برای باز نشر مطالب جدیدتان می توانید لینک آن را از طریق بخش «تماس با ما» در تارنمای کاوش پرس به دست ما برسانید.
www.KAVOSHPRESS.IR
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی